TATUIRUOTĖS PRIEŽIŪRA
Tatuiruotės priežiūra paprastai - tradicinė priežiūra
Kaip taisyklingai gydyti tatuiruotę be jokių specialių pleistrų ar plėvelių?
Tradicinis gydymo metodas dažniausiai yra toks, kad padarius tatuiruotę, meistras ją ištepa specialiu kremu ir užvynioja maistinę plėvelę. Bent taip turėtų būti daroma, jeigu ji nėra gydoma ir izoliuojama nuo aplinkos kitais būdais - specialiais fiziniais ar purškiamais pleistrais ar plėvelėmis ir pan. Padarius tatuiruotę, itin svarbu ją tinkamai apdoroti - išvalyti bei išplauti, dezinfekuoti ir izoliuoti nuo aplinkos.
Taigi, jeigu norite sugydyti tatuiruotę įprastai, taip vadinamu tradiciniu būdu:
Po tatuiruotės padarymo, meistras išvalys, išplaus ir dezinfekuos tatuiruotę. Išteps specialiu kremu ir apvynios maistine plėvele.
Plėvelę reiktų nusiimti maždaug po valandos arba 1-3 valandų tarpe.
Nusiplaukite gerai rankas su antibakteriniu muilu, nusiimkite plėvelę.
Nuplaukite tatuiruotės vietą su drungnu vandeniu bei antibakteriniu muilu (muilą naudoti paprastą, be kvapiklių ir pan. Tinka tiek skystas, tiek kietas antibakterinis muilas).
Nuplovę tatuiruotę, ją išsausinkite su švariu vienkartiniu popieriniu rankšluosčiu ar servetėle. Arba palikite pačiai išdžiūti.
Ištepkite tatuiruotę meistro paskirtu gydomuoju kremu. Tai gali būti SVR cicavit plus, easy tattoo, inktrox, hustle butter, bepanthen plus ar kiti kremai. Jokiu būdu nenaudokite įvairių aliejų kaip coconut oil. Jie žaizdų negydo ir tai nėra vaistiniai preparatai!
Ištepti turėtumėte plonu sluoksniu. Nedėkite kremo kilogramais. Švelniai įmasažuokite kremą.
Tatuiruotę reikia tepti 2 savaites, kiekvieną dieną maždaug kas 2-3h. Svarbiausia yra neišsausinti tatuiruotės! Išsausinus žaizdą - tai yra tepant tik kokius porą kartų per dieną, susidarys šašai. Jų būti negali. Šašas apsunkina gijimą ir žaizda po šašu negyja. Todėl labai svarbu, kad tatuiruotė būtų drėkinama kas 2-3h. Esant karštiems orams, daug prakaituojant ar sausesnei odai - gali tekti dažniau drėkinti. Neleiskite odai "trauktis" ir sausėti, stebėkite odą.
Prieš kiekvieną kremo patepimą - praplaukite tatuiruotę su antibakteriniu muilu ir vandeniu.
Po laiko, jūsų tatuiruotė pradės luptis plona odele lyg nuo saulės nudegimo (ne šašas, šašas būna kietas ir išsausėjęs).
Tatuiruotės vietos viso gijimo laiku nekrapštykite, nesikasykite, nelupinėkite odelių ar kitaip nepakenkite jai. Nešiokite švarius (natūralaus audinio) laisvus drabužius, kurie jos netrintų. Saugokite tatuiruotę nuo nešvarumų, augintinio plaukų, dulkių, prakaito. Nelieskite tatuiruotės nešvariomis rankomis.
Viso gijimo laikotarpį - 2 savaites, griežtai draudžiama: mirkti vonioje, eiti į saunas ar baseinus, vandens telkinius, sportuoti ar vykdyti aktyvią veiklą. Venkite veiksnių nuo ko galite daug prakaituoti ar labai judėtų, tampytųsi oda. Du mėnesius tatuiruotę reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių (pvz. nesideginti) bei nesilankyti soliariumuose. Būnant ant saulės - naudokite kremą nuo saulės su SPF 50.
Gijimo laikotarpiu galimas trumpas dušas.
Tatuiruotę gali niežėti - tai yra visiškai normalu, tačiau jos kasyti ar drąskyti negalima. Niežėjimą malšinkite lengvu patapšnojimu ar praplaudami su muilu ir vandeniu, servetėle.
Tatuiruotės priežiūra yra kliento atsakomybė! Kaip sugydysite - taip ir turėsite. Kaip meistras padarys tatuiruotę - iškart matysite. Jei bus kažkas blogai padaryta iš meistro pusės - matysis iškart, ypač jei bus per gyliai suvestas rašalas į odą, išsilies iškart, ne vėliau. Kaip atrodys po gijimo - tai visiškai priklausys nuo jūsų.
Gijimui įtakos turi labai daug veiksnių : Jūsų organizmo reakcija, tatuiruotės priežiūra, imunitetas, higiena, oda, miegas, vitaminų ir geriamo vandens kiekis.
Normalu jeigu tatuiruotė bus patinus, jautri, šiek tiek skausminga ar raudona dar kelias dienas nuo jos padarymo. Jeigu pastebite kokią nors odos reakciją ar komplikacijas - iškart kreipkitės pas savo meistrą arba gydytoją.
Tatuiruotė pilnai nusistovi maždaug per 2 mėnesius. Sugyja maždaug per 2 savaites. Po tų dviejų savaičių tatuiruotė dar gali būti blizgi, apšerpėtojusi, kadangi pasikeičia odos sluoksnis. Tai visiškai normalu, vėliau ji nusistovi.
Tatuiruotės priežiūra su spec. gydomąją plėvele
Ši priežiūros instrukcija taikoma tik tatuiruotėms su specialia plėvele (medicinine), kuri izoliuoja nuo aplinkos (tai nėra maistinė plėvelė).
Po tatuiruotės padarymo jums bus uždėta speciali plėvelė. Ji yra kvėpuojanti ir elastinga, sukurianti drėgną žaizdos gijimo procesą. Su šia plėvele reikia būti 5 dienas (nebent meistrė paskiria kitokį gydymo laikotarpį).
Po 5 dienų plėvelę reikia nusiimti (arba kitu meistro nurodytu laiku): nusiplaukite rankas su antibakteriniu muilu, nuimkite plėvelę bei nuplaukite tatuiruotės vietą su antibakteriniu muilu ir vandeniu.
Švelniai įmasažuokite tatuiruotės vieta su muilu, kad gerai nusiplautų rašalo bei plazmos dalelės.
Nusiplovus tatuiruotę – nusausinkite ją švariu vienkartiniu popieriniu rankšluosčiu.
Patepkite tatuiruotę gydomuoju kremu, kurį paskyrė meistrė (Bepanthen Plus, Easy Tattoo, SVR cicavit ar kt.).
Tatuiruotės vietą reikės drėkinti dar 5-10 dienų, maždaug kas 2-3 valandas. Neišsausinkite tatuiruotės, bet ir netepkite kremo storu sluoksniu. Esant karštiems orams arba sausesnei odai – tatuiruote sunkiau prižiūrėti, todėl jei būtina, tepkite dažniau. Kremą visada įmasažuokite. Tatuiruotė po laiko pradės luptis plona odele (lyg pleiskanosis) kaip nuo saulės nudegimo (ne šašas, šašas yra kietas ir sausas – jų būti negali) .
Nekrapštykite, netrinkite ir nesikasykite tatuiruotės gijimo laikotarpiu.
Gyjant tatuiruotei dėvėkite laisvus bei patogius drabužius (natūralaus audinio), kurie netrintų tatuiruotės. Visą gijimo laikotarpį saugokite ją nuo nešvarumų, prakaito, augintinio plaukų, dulkių ir nelieskite jos nešvariomis rankomis. Būnant su plėvele ir po plėvelės nuėmimo – galimas greitas, bet ne karštas dušas.
Gijimo laikotarpiu DRAUDŽIAMA:
Mirkti vandenyje (vonioje, baseine bei įvairiuose vandens telkiniuose), Sportuoti ar vykdyti aktyvią veiklą, eiti į saunas ir soliariumus, kasyti ar lupinėti tatuiruotę, degintis saulėje ar būti ant tiesioginių saulės spindulių.
SVARBU! Nenusiimkite plėvelės anksčiau laiko be meistrės leidimo.
Po plėvele gali pasilieti rašalas bei kraujo plazma – neišsigąskite, tai yra visiškai normalu. Tačiau svarbu siųsti nuotraukas ir sekti gijimo procesą.
Visada atsiųskite meistrei nuotrauką kitą dieną po tatuiruotės padarymo, bei dieną – kai nusiimsite plėvelę ir dar vėliau po savaitės.
Plėvelė gali susiraukšlėti ir pradėti „traukti“/ džiūti – tai yra normalu. Jeigu pastebite kokią nors odos reakciją ar komplikacijas – iškart susisiekite su meistrę arba kreipkitės į specialistą, gydytoją dermatologą.
Po tatuiruotės gijimo – turėtumėte 2 mėnesius vengti tiesioginių saulės spindulių bei soliariumų.
Būnant lauke naudokite 50 SPF kremą nuo saulės. Tatuiruotės priežiūra ir gydymas yra kliento atsakomybė – kaip sugydysite taip ir turėsite.
Gijimui įtakos turi labai daug veiksnių: jūsų organizmo reakcija, priežiūra, imunitetas, higiena, miegas, vitaminų ir geriamo vandens kiekis.




TAIP ATRODO TAISYKLINGAS GIJIMAS
Taip turi atrodyti gyjanti tatuiruotė. Plona odelė lupasi, o ne šašas.








TAIP ATRODO BLOGAS GIJIMAS
Oda yra stipriai išsausėjusi, gali labiau niežėti. Yra susidaręs kietas šašas, taip atsitinka išsausinus tatuiruotę ir per mažai drėkinant odą.








TATUIRUOČIŲ PRIEŽIŪROS KREMAI
Čia rasite kelis pavyzdžius rekomenduojamų kremų, kurie skirti tatuiruočių priežiūrai. Juos galite įsigyti vaistinėse, tatuiruočių salonuose ar specialiuose parduotuvėse. Dėl platesnės informacijos - kreipkitės pas meistrę.







