Tatuiruočių apsauga nuo saulės
Jeigu norite ilgai turėti kokybišką bei ryškų darbą, visada saugokite savo tatuiruotę nuo saulės spindulių (UV spindulių ) bei soliariumų. Nežinantiems - UV spinduliai yra vienas didžiausių priešų tatuiruotei, jie gali išblukinti bet kokią tatuiruotę (spalvotas, juodas, šešėlines ir t.t.). Taip pat nepamirškime ir kitų kenksmingų spindulių. UV spinduliai veikia kaip lazeris - jie skaido rašalą, tada rašalo dalelės pasišalina pro kraują ir taip tatuiruotė išblunka. Tad norėdami turėti gražų bei amžiną darbą - siūlau tatuiruotę saugoti nuo saulės spindulių (bei soliariumų). Taip kaip palikus nuotrauką ant saulės ji po laiko išbluks, taip nutinka ir su Jūsų tatuiruotę. Tai yra vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių tatuiruotės blukimą metams bėgant. Apsaugai nuo saulės rekomenduoju naudoti bent 30 SPF kremus nuo saulės , idealus variantas būtų 50 SPF. Tatuiruotė turėtų būti ištepta 20-30 min prieš buvimą saulėje - tik tada kremas ar apsauginis blokas tikrai atliks savo darbą. Taip pat tatuiruotė toliau turi būti tepama maždaug kas 60 -130 minučių (1-2h). Jeigu daug plaukiojate vandenyje ar daug prakaituojate - tepkite dažniau. Visada galite rinktis tarp specialių priemonių skirtų tatuiruočių apsaugai arba paprastų saulės kremų. Tačiau pirkdami kremus nuo saulės, visada pasidomėkite jų saugumu! Deja, ne visi kremai ir jų ingredientai yra saugūs. Keli mano rekomenduojami kremai yra: BIODERMA PHOTODERM MAX AQUAFLUID SPF 50; BIODERMA AR SPF 50; URIAGE BARIESUN SPF 50; SVR LAIT/BRUME/BLUR/SPRAY; DERMEDIC SUNBRELLA; EASY TATTOO SUNBLOCK
Ar darote tatuiruotes ant pirštų, plaštakos, pėdų viršaus?
Tatuiruočių ant pirštų, plaštakos, pėdų viršaus nedarau. Šiuose vietose niekada nebus kokybės ir tatuiruotė išsilies, išbluks ir nusitrins. Rankas visada plaunate bei trinate, jas paveikia daug išorinių veiksnių. Tas pats yra ir su pėdomis – nešiojate batus, trinate bei vaikštote, pėdos prakaituoja. Oda šiuose vietose yra labai plona, greit regeneruojasi, todėl kokybės nebus jokiu atveju. Yra Įmanoma tatuiruotę padaryti taip, kad rašalas liktų – tačiau tokiu atveju ji 100% išsilies ir bus pažeisti giluminiai odos sluoksniai, ji nebus kokybiška, nes rašalas bus įvestas į odą į netinkamą odos sluoksnį. Aš asmeniškai tiesiog renkuosi nedaryti tokių tatuiruočių, kurios niekada nebus kokybiškos.
Ar galima tatuiruotę daryti ant rando/strijų?
Tatuiruoti ant rando tikrai galima, tačiau yra keli aspektai. Daug priklauso nuo pačio rando pobūdžio, tipo, patirtos odos traumos ir pan. Ant šviežių randų tatuiruoti negalima, nes tai yra pažeista oda – randai nusistovi per kelis metus (priklausant nuo jų tipo). Mažiausiai turi praeiti metai, norint dengti randą, tačiau meistras privalo žinoti ir įvertinti rando tipą bei sąvybes. Ar randas iškilęs? Kaip giliai buvo pažeisti audiniai? Ar susiformavo keloidas? Ar yra sukietėjęs rando audinys? Šie klausimai ir atsakymai yra labai svarbūs. Dažniausiai tenka palaukti kelis metus, kol randas pilnai nusistovi ir tik tada jį galima dengti. Randus sudaro pažeistos ląstelės bei audiniai, todėl tai nėra paprasta oda. Yra didelė tikimybė, kad randų visiškai neuždengsite, rašalas rando vietoje gali pasilieti, nes nėra ląstelių, kurios jį „laikytų“. Yra sunku pasakyti kaip oda reaguos su rašalu, nes randinio audinio meistras negali sukontroliuoti. Jeigu randas patyrė didelį nervų pažeidimą – toji oda gali būti žymiai jautresnė nei paprasta. Turėkite omeny, kad ne visi dizainai juos gali gerai uždengti ir, kad gijimas gali būti šiek tiek sudėtingesnis. Strijos šiek tiek skiriasi nuo įprastų randų, jos atsiranda nuo įvairių veiksnių (priaugus arba netekus daug svorio, hormoninių pokyčių, paveldimumo, odos priežiūros ir pan.). Naujai atsiradusios strijos būna ryškesnės, raudonos arba violetinės, vėliau strijos pabąla, tampa ne tokios ryškios. Tatuiruoti ant šviežių strijų negalima, todėl reikia laukti kol jos nusistovės. Taip pat jų tatuiravimas gali būti skausmingesnis, oda gali daugiau tinti.
Ar galima darytis tatuiruotę turint odos ligas (dermatitą, žvynelinę, egzemą ir pan.)?
Taip, galima, tačiau visada yra rizikos faktoriai. Meistras negali pasakyti ar toje vietoje pasireikš reakcija ar ne. Tai labai priklauso nuo Jūsų organizmo. Darant tatuiruotę – toji odos vieta turi būti sveika (t.y. negali būti žvynelinės, dermatito ar kt. pažeistų vietų).
Ar plaukų šalinimo procedūros su lazeriu gali paveikti tatuiruotę?
Taip, todėl plaukų šalinti tatuiruotoje vietoje negalima. Lazeris gali stipriai sudirginti, išnaikinti, išdeginti bei neigiamai paveikti jūsų tatuiruotę, todėl darant tokias procedūras – tatuiruotos vietos tiesiog aplenkiamos.
Ar turint tatuiruotę galima darytis MRT (magnetinį rezonansą)?
Šiuolaikiniai pigmentai yra saugūs ir darytis magnetini rezonansą galima. Jeigu tatuiruotė yra labai sena ir daryta prieš 10-30 metų, yra galimybė, kad MRT išdegins jūsų tatuiruotą vietą, jeigu naudojamame rašale buvo metalo dalelių.
Donorystė ir tatuiruotės
Jeigu norite tapti kraujo donoru, turėtumėte žinoti, kad po bet kokios panašios procedūros – tatuiruotės, auskarų vėrimo, dantisto, manikiūro ir pan. padarymo, 6 mėnesius negalima duoti kraujo. Taip yra dėl to, kad tatuiravimo procedūra (bei kitos panašios procedūros) turi sąlyti su krauju. Tai yra laikotarpis, per kurį gydytojai „apsidraudžia“ nuo plintančių ligų ar infekcijų (HIV, hepatitas B-C ir kt.). Laikotarpis yra toks dėl to, kad tiek gali užtrukti jūsų kūnui pagaminti antikūnius (jeigu užsikrėstumėte). Tai yra lėtinės infekcijos ir imunitetas greitai nesusidaro.
Kaip pasiruošti savo tatuiruotės seansui?
Porą savaičių prieš tatuiruotės darymą, yra rekomenduojama (tačiau neprivaloma) drėkinti odą su drėkinamuoju kremu, kurioje bus daroma tatuiruotė. Oda taps elastingesnė ir lengviau tatuiruojama, greičiau gis. Prieš seansą gerai pailsėkite ir pavalgykite. Nevartokite psichotropinių medžiagų ir alkoholio prieš. Apsirenkite laisvais ir patogiais drabužiais, atsižvelgdami į tai kur darysitės tatuiruotę (nedėvėkite baltų rūbų). Jeigu darotės tatuiruotę ant kojos – apsirenkite laisvomis kelnėmis ir pan. Odos paruošti niekaip nereikia – nesiskuskite, nešveiskite odos, meistras viskuo pasirūpins. Ilgesniam seansui visada galite atsinešti užkandžių ar gėrimų. Jeigu naudositės telefonu – galite pasiimti pakrovėją ar ausines.
Ar galima darytis tatuiruote sergant cukriniu diabetu?
Taip ir ne, tai priklauso nuo to kokio tipo diabetą turite, kokie faktoriai vyrauja, koks Jūsų cukrus kraujyje, kaip pažengęs jis yra. Jeigu norite darytis tatuiruotę, susisiekite su manimi ir informuokite apie savo būklę – kaip jaučiatės, kaip gyja žaizdos, koks Jūsų cukrus, ar turite kokių problemų susijusių su šia liga. Diabetas gali apsunkinti tatuiruotės gijimą – jos kokybę, tačiau tai nereiškia, kad negalite darytis tatuiruotės, viskas priklauso nuo Jūsų organizmo ir kaip yra suvaldytas diabetas. Daugelis klientų, sergančių diabetu, darosi tatuiruotes ir viskas vyksta sklandžiai. Tatuiruotės būna kokybiškos ir gerai sugyja.
Ar darote tatuiruotes nepilnamečiams?
Ne, studijoje tatuiruotės yra daromos tik pilnamečiams asmenims.
Ar kuriate individualius eskizus? Ar reikia turėti savo eskizą?
Eskizo turėti nereikia. Eskizai visada yra piešiami/ruošiami/maketuojami pagal kliento pateiktą idėją, aprašymą, detales. Todėl svarbu, kad klientas žinotų tiksliai ko nori, nusakytų pagrindinę idėją - toliau meistro darbas yra ją perteikti. Kiekvienam užsiregistravusiam klientui priklauso individualus eskizas. Tik eskizų atskirai nepiešiu ir neruošiu - arba jų kaina bus lygi pilnai tatuiruotės kainai. Visada svarbu, kad trumpai ir aiškiai apibūdintumėte pagrindinę tatuiruotės idėją – koks tai bus piešinys? Kokios stilistikos norite? Kokioje vietoje? Koks bus tatuiruotės apytikslis dydis centimetrais? Nepamirškite atsiųsti foto pavyzdžių – taip bus lengviau perteikti ir paaiškinti savo idėją bei detales. Turėkite omenyje, kad kitų padarytų tatuiruočių ar piešinių niekada nekopijuoju. Dirbu tik su originaliais darbais. Eskizus visada pamatote tik studijoje jau atėjus darytis tatuiruotę. Jie būna grubūs, pagrinde linijiniai, visas detales apsitariame studijoje. Visada patarsiu kur tatuiruotė geriau žiūrėsis, kur ar ko geriau nedaryti. Niekada nebijokite klausti – mano darbas yra suteikti Jums kokybišką bei išsvajotą darbą!
Ką reikia žinoti, darant užrašus?
Užrašai negali būti smulkūs, kitaip su laiku ar blogai sugijus - Jūs jų neperskaitysite. Jie išsilies, susilies. Darant užrašą jis turi būti didelis, turi būti geri tarpai tarp raidžių, taip pat nesmulkios “kilpos” raidėse. Turi būti parenkamas šriftas, kuris tinka tatuiruotei. Tai ką matote internete su visiškai smulkiais užrašais - iš jų nieko nelieka, jie tampa neįskaitomi. Darydamiesi užrašus, citatas, simbolius ar tai tikrai reiškia to ko norite. Patikrinkite rašybą ar simbolių reikšmę – meistras neatsako už simbolių reikšmę, gramatines klaidas.
Ar galima įsigyti dovanų kuponus?
Dovanų kuponus galima įsigyti tiek fizinius tiek elektroninius. Elektroniniai dovanų kuponai išsiunčiami el.paštu. Dovanų kuponas galioja 5 mėnesius, per šį laikotarpį asmuo turi užsiregistruoti ir pasidaryti tatuiruotę. Dovanų kuponas gali būti skirtas tik pilnamečiui asmeniui. Prieš perkant kuponą, turite susipažinti su mano darbo metodika bei stilistika, būti tikri, kad asmuo nori tatuiruotės būtent pas mane. Yra daug stilių, tatuiruočių ir dizainų ką atsisakau daryti. Dirbu tik su originaliais darbais bei eskizais, todėl svarbu įsitikinti, kad asmuo yra susipažinęs su mano darbais. Pinigai už kuponą nėra grąžinami. Kuponas yra vardinis ir skirtas būtent tam žmogui. Norėdami įsigyti dovanų kuponą – susisiekite su manimi.
Ar galima tatuiruoti apgamus?
Tatuiruojant dideli apgamai dažniausiai yra aplenkiami – liniją ar piešinį nutraukiame ties apgamu ir per jį netatuiruojame. Deja, tačiau nėra įrodyta, kad tatuiravimas gali kažkaip suaktyvinti apgamus. Ar tatuiruoti ar ne – kliento pasirinkimas. Per labai mažus apgamus dažniausiai tatuiruojama. Turėkite omenyje, kad jei užtatuiruosite apgamus – dermatologas negalės jų tikslingai apžiūrėti ir įvertinti.
Ar skauda darant tatuiruotę?
Skausmas yra labai subjektyvus dalykas ir kiekvieno žmogaus skausmo lygis ir pakantumas jam yra skirtingas. Tatuiruotės skausmas - tai ne tiek skausmas kiek tiesiog odos erzinimas. Įprastai žmonės gali ramiai išsėdėti apie 2-3 valandas seanso. Vėliau oda labiau sudirgsta ir pasidaro jautresnė ir odos erzinimas gali pavirsti skausmu. Jautresnės vietos tatuiruotei yra ten kur plona oda ir kaulas – krūtinė, šonkauliai, riešo zona, raktikaulis, vidiniai sulenkimai tiek rankų tiek kojų, alkūnė ar kelias ir pan. Tačiau neišsigąskite – tai tikrai nėra taip skausminga! Mažos tatuiruotės tikrai nebūna skausmingos. Dažnai ateina klientai ir jaudinasi bei bijo, nes nežino ko tikėtis, Po pirmų prisilietimų patys juokauja, kad be reikalo bijojo. Didesnės tatuiruotės reikalauja daugiau laiko, todėl po kelių valandų seanso gali būti jautriau.
Ar normalu, kad niežti tatuiruotę?
Taip, tatuiruotę gali niežėti tiek po padarymo tiek jei ji yra sugijusi jau daug metų. Po tatuiruotės atlikimo dažnai pasitaiko „niežėjimo fazė“. Taip atsitinka, nes keičiasi odos sluoksnis ir žaizda gyja. Dažnai pasitaiko, kad žmonėms iškyla ar pradeda niežėti tatuiruotę net jei ji yra ir sugijusi daug metų. Taip būna dėl jūsų organizmo reakcijos į įvairius kitus veiksnius. Pvz. – nusilpo organizmas, sualergizavo saulė ir t.t. Tai praeina po kelių dienų ar savaičių.
Kada geriausia darytis tatuiruotę?
Tatuiruote yra rekomenduojama darytis tada kai esate visiškai sveiki ir galėsite dvi savaites skirti rimtai jos priežiūrai. Dėl metų laiko – vasarą yra sunkiausiai sugydyti, nes reikia ilgai saugoti nuo saulės spindulių, vandens telkinių, vonios, prakaito, sporto ir t.t.
Ar pas jus galima išsinaikinti tatuiruotę?
Deja, ne, tatuiruočių nenaikinu.
Kaip ilgai užtruks padaryti tatuiruotę?
Kiekvienos tatuiruotės atlikimo laikas labai skiriasi, nes tai įtakoja daugelis faktorių: kokio dydžio tatuiruotė, kurioje vietoje, kaip lengvai tatuiruosis jūsų oda, kokio sudėtingumo dizainas. Vienam žmogui tą pati tatuiruotė gali būti atlikta per valandą – kitam per tris. Labai priklauso nuo visų išvardintų faktorių.
Ar galiu naudoti nuskausminamuosius kremus ar vaistus prieš tatuiruotę?
Ne, nuskausminamųjų kremų (numbing creams) prieš tatuiruotę naudoti neleidžiu ir anketoje jūs pasirašote, kad jų nenaudojote. Deja, bet jie sukelia daugiau blogio nei gėrio. Jie padaro odą negyvą ir gan nejautrią. To pasekoje meistrui labai sunku tatuiruoti ir net pat geriausias meistras gali „perdirbt“ odą, nes ji praranda savo elastingumą ir sąvybęs. Po šių kremų naudojimo labai apsunkėja gijimo procesas ir padidėja rizika infekcijai. Kiek laiko gyja tatuiruotė? Tatuiruotė gyja apie dvi savaites. Pilnai nusistovi per 1-2 mėnesius.
Ar galima pasidaryti tatuiruotę žindančiai moteriai?
Žindančiai moteriai pasidaryti tatuiruotę tikrai galima, tatuiruočių rašalo molekulės yra per didelės, kad patektų į mamos pieną, todėl paveikti kūdikio niekaip negali. Jeigu žindote ir norite tatuiruotės – rekomenduočiau apgalvoti pagrindinius rizikos faktorius: infekcijos (hepatitas B, ŽIV ir t.t.), alergijos, organizmo šokas, kintanti oda arba tatuiruotės atspalvis dėl pigmentacijos žindymo ar nėštumo ir t.t. Primenu, kad oficialiuose tatuiruočių salonuose meistrai privalo užtikrinti saugumą klientui. Mano studijoje visi naudojami įrankiai yra vienkartiniai ir darbo vieta yra prižiūrima, valoma bei dezinfekuojama pagal nustatytas normas.
Ar galima pasidaryti tatuiruotę nėščiai moteriai?
Nėščiosioms moterims tatuiruočių griežtai nedarau. Jeigu esate nėščia ir norite tatuiruotės – rekomenduočiau palaukti, nes yra nemažai rizikos faktorių kaip: infekcijos, persileidimai, organizmo šokas, kintanti oda arba tatuiruotės atspalvis dėl pigmentacijos ir t.t. Kai esate nėščia Jūsų hormonai pasikeičia ir tai gali turėti įtakos odos gijimui. Primenu, kad oficialiuose tatuiruočių salonuose meistrai privalo užtikrinti saugumą klientui. Mano studijoje visi naudojami įrankiai yra vienkartiniai ir darbo vieta yra prižiūrima, valoma bei dezinfekuojama pagal nustatytas normas.
Ar tatuiruotę darytis saugu? Kokias priemones naudojate?
Mano klientų saugumas yra vienas svarbiausių dalykų. Naudoju tik profesionalias priemones, patvirtintas Europoje. Visi naudojami įrankiai ir priemonės yra vienkartiniai, studija yra dezinfekuojama, prižiūrima pagal visas nustatytas higienos normas. Dažai yra veganiški ir saugūs – patvirtinti Europoje. Nežinau ko tiksliai noriu ar galite pasiūlyti? Deja, bet ne. Klientas privalo tiksliai žinoti ko nori ir turėti idėją. Meistro darbas yra perteikti tą idėją ir užtikrinti kitas detales darant tatuiruotę. Jeigu nežinote ko norite - neskubėkite darytis tatuiruotės. Surinkite idėjas, pavyzdžius ir pagrindinę mintį. Meistras gali padėti tik su jūsų minties perteikimu piešinyje bei patarti kaip ir ką geriau padaryti (techniškai), tačiau negali už Jus nuspręsti kokią tatuiruotę darytis.
Kaip kinta tatuiruotė priaugant ar numetant svorio?
Oda proporciškai susitraukia ir išsiplečia - todėl darytis tatuiruotę neturėtumėte bijoti. Jeigu priaugsite svorio - tatuiruotė proporciškai padidės, nes oda yra elastinga. Lygiai tas pats numetant svorio. Labiausiai kintančios vietos yra pilvas, vidinė žąsto dalis, vidinė šlaunų dalis. Stipriai oda pakinta dažniausiai tik priaugus ar numetus plius minus 60kg, bet ir tai priklauso nuo pačio žmogaus organizmo.
Ar galiu atsivesti draugų į seansą?
Visada pasitikslinkite ir paklauskite ar meistras neprieštarauja! Šiuo metu vyksta daug įvairių procesų, covid ir t.t. Tad šiuo metu priimami klientai tik vieni ir be lydinčių asmenų. Meistrui leidus – galite atsivesti vieną draugą ar šeimos narį ir pan.
Kaip yra su korekcijomis, kada reikia jas daryti?
Korekcijos būna kelių tipų: kai tatuiruotė būna padaryta gan neseniai ir reikia paryškinti kelias detales, kai tatuiruotė būna blogai sugydyta ir ją reikia ryškinti ir taisyti, bei kai tatuiruotė jau kelių metų senumo ir ją paveikia ir išblukina saulė bei senėjimo procesas. Būtent šie procesai dažniausiai reikalauja tatuiruotės korekcijos. Kartais padarius tatuiruotę ir spalvinant daug vienodos spalvos reikia padaryti korekciją po gijimo. Nesvarbu ar tai spalvotą tatuiruotė ar tai juoda, bet jei yra didesnis plotas vienos spalvos, ją gali tekti paryškinti dar kelis kartus, norint, kad spalva būtų tolygi ir vienoda. Ypač jei tai yra didesni plotai - gali būt šviesesnių spalvų, kur netolygiai susidėjo rašalas. Tokiu atveju tas vietas reikia praeiti dar kartą ar kelis. Didelį plotą galima užspalvinti per kartą, tačiau spalvinimas reikalauja daug odos traumos, o pastovus "brūžinimas" nėra sveikas, todėl dažnai tenka didesnius plotus paryškinti per kelis kartus, kad nepadaryti didelės odos traumos, neišmalti ir nesuranduoti. Kaip tatuiruotė atrodis sugijus bei po laiko - tai yra visiškai Jūsų atsakomybė. Didžiausias faktorius, kuris išblukina tatuiruotes yra saulės spinduliai. Jei nesaugojote tatuiruotės nuo saulės spindulių bei soliariumų, jums gali tekt ją ryškinti ir po metų, kadangi UV spinduliai išskaido rašalo daleles ir taip tatuiruotė blunka. Kartais tenka padaryti nedideles korekcijas ir po paprastos tatuiruotės padarymo, dažniausiai apie tai praneša meistras ir įspėja. Tokios korekcijos yra nemokamos. Tačiau, jei meistras mato, kad tatuiruotė buvo sugydyta blogai ( pvz. Užsidėjo šašai), tokiu atveju korekcijos bus mokamos. Meistras visada gali matyti ar tatuiruotė gijo sveikai be šašų ar ne. Pagrindiniai faktoriai, kodėl reikia korekcijos yra: kaip sugydėte tatuiruotę, ar buvo šašai ar ne. Kokioje vietoje yra tatuiruotė padaryta, kiek jai laiko. Ar deginotės ant saulės ar ne, ar saugojote nuo UV spindulių. Ar buvo kažkokie kiti veiksmai kaip alergijos, infekcijos, odos ligos ir t.t.
Kokius kremus reikia naudoti tatuiruotės priežiūrai?
Šiuo metu yra tikrai didelis kremų pasirinkimas. Vieni yra specialiai vaistiniai, kitie sukurti kaip paprasti kremai, treti kaip specialūs tatuiruotėms. Visada galite pasitarti su manimi ir aš parekomenduosiu geriausiai tinkanti kremą pagal Jūsų odos tipą. Galbūt jums labiau patinka sviestinio tipo kremai/sviestai, galbūt reikalingas kremas jautriai odai ir turite kokią nors odos ligą. Galbūt jūs domina pigesnis, bet geras variantas, padėsiu išsirinkti pagal Jūsų norus. Vieni pagrindiniai naudojami ir mano rekomenduojami yra SVR cicavit plius, easy tattoo, inktrox, hustle butter.
Tatuiruotės dengimas (cover ups)
Dažnai internete matote kaip meistrai dengia tatuiruotes, tačiau dažniausiai tie dengimai (vadinami koveriai) yra blogi ir nekokybiški. Gryną juodą spalvą uždengs tik juoda spalva/siluetas. Ne kaip kiti mąsto, kad turi didelę juodą tatuiruotę ir gali pasidaryti gražų linijinį darbą. Tokie darbai jų neuždengs ir tatuiruotė sugijus atrodys purvina, nebus kokybiška. Taip pat daugelis koverių yra dengiami realizmu ir toks darbas atrodo purvinai ir labai tamsiai, kas taip pat tikrai nėra kokybiška tatuiruotė. Atsiminkite, kad juodos tatuiruotės neuždengsite grakščiomis linijomis, švelniais šešėliais ar spalvomis. Dažnai norint tikrai gerai uždengti tatuiruotę - reikia ją šviesinti su lazeriu arba dėti grynai juodą siluetą. Taipogi tatuiruotės dengimas dažnai turi būti žymiai didesnis už senąją tatuiruotę. Nepamirškime, kad būna įvairių atvejų ir tatuiruočių, tad norėdami uždengti tatuiruotę visada pasikonsultuokite su meistru. Reikia atsiminti, kad tatuiruotės dengimas yra sunkus procesas ir dažniausiai tai ko klientas nori - būna neįmanoma. Reikia ieškoti aukso viduriuko tarp to kas tiktų klientui ir tarp to ką galima iš tikrųjų padaryti iš senos tatuiruotės.
Kaip tatuiruotė atrodys sugijus ar po laiko?
Didžiausi faktoriai kaip tatuiruotė atrodys sugijus ir po laiko priklauso nuo Jūsų tatuiruotės priežiūros (kaip sugydėte ir kaip prižiūrėjote jau sugydytą). Pavyzdžiui kaip ji sens arba kaip linijos stipriai liesis priklauso labai daug nuo Jūsų organizmo, imuninės sistemos, vietos, odos tipo, kaip saugojote nuo saulės ir kaip sugydėte (ar su šašais ar be jų). Neminiu dar to - jeigu tatuiruotė jau buvo nekokybiškai padaryta pačio meistro. Tačiau net geriausias meistras negali užtikrinti kitų procesų, kurie įtakoją tatuiruotės senėjimą bei vaizdą. Pavyzdžiui daugelis įvairiose grupėse ir komentaruose rašo, kad nuo meistro priklauso ar tatuiruotė atrodys gerai ant pirštų. Deja, tai yra visiškas melas. Nesvarbu koks geras meistras bus, tačiau toji vieta niekada nebus kokybiška tatuiruotei (apie tai esu rašiusi kitose skiltyse).
Kiek laiko negalima sportuoti po tatuiruotės padarymo?
Tatuiruotė pilnai sugyja maždaug per 2 savaites (pilnai nusistovi per mėnesį ar du) , per šį gijimo laikotarpį sportuoti negalima, nes judėjimas ir prakaitas gali pakenkti tatuiruotei. Ji gali stipriai išsilieti bei padidėja infekcijos rizika.
Kiek laiko negalima būti vandens telkiniuose, baseinuose, saunose, pirtyse, vonioje po tatuiruotės padarymo?
Tatuiruotės gijimo metu, apie 2-3 savaites griežtai negalima būti vonioje ar vandens telkiniuose, saunose, pirtyse, upėse, ežeruose , baseinuose ir pan. Tai gali labai neigiamai paveikti tatuiruotės gijimą - tatuiruotė gali išsilieti ir išblukti, atsiranda didelė tikimybę infekcijai.
Kiek laiko negalima degintis saulėje ar eiti į soliariumą po tatuiruotės padarymo?
Degintis saulėje ir eiti į soliariumus negalima du mėnesius. Dažnai rasite informacijos, kad to negalima daryti mėnesį, tačiau aš savo klientams to neleidžiu daryti 2 mėnesius. Ir jeigu po dviejų mėnesių nuspręsite eiti degintis ar į soliariumą - Naudokite 50 spf. UV spinduliai yra labai kenksmingi tatuiruotei, ji gali greitai išblukt ir prarasti kokybę.
Ar meistras daro alergijos testą?
Jeigu norite pasidaryti alergijos testą, tokiu atveju jums reiktų ateiti pas meistrą ir paprašyti pigmentų pavydžių - juos nunešti labaratoriniui tyrimui. Tačiau šie tyrimai yra labai brangūs ir pigmento mėginiai yra mokami. Daugelis mano, kad gali pasidaryti mažus taškučius kaip alergijos testą, tačiau tokie maži taškučiai nenurodys ar turite pigmentui alergiją, nes alergeno kiekis yra per mažas.
Kas yra handpoke technika?
Handpoke technika (dar kitaip vadinama stick n poke) yra rankų darbo technika. Tai tatuiruotė daroma rankiniu būdu be tatuiruočių mašinėlės. Ši technika yra unikali tuo, kad kiekvienas dūris atliekamas lėčiau ir piešinys sudaromas iš mažų taškelių. Dirbant su tatuiruočių mašinėle - per sekundę adata padaro labai daug dūrių, priešingai nei darant handpoke. Šis tatuiravimo būdas yra mažiau skausmingas, nes daroma traumą odai yra mažesnė, tačiau žymiai lėtesnis procesas. Taip pat tatuiruotės gali labiau išsilieti, nes rašalas įvedamas labai lėtai į odą.
Ar priimate kitus meistrus ar mokinius?
Ne, esu viena dirbanti meistrė ir mėgstu dirbti viena. Deja, bet mokinių taip pat nepriimu ir neketinu priimti - pati kasdien mokinuosi ir noriu paskirti visą savo laisvą laiką savęs tobulinimui šioje industrijoje.
Ar vykdote konsultacijas?
Internetinės konsultacijos yra nemokamos, tačiau gyvos yra mokamos. Deja, bet mano užimtumas yra tikrai didelis, man labai svarbu visą tatuiruotę apsitarti per žinutes, kad turėčiau surašytą visą informaciją raštu. Kuriant eskizą - visada galiu sugrįžti ir pasiskaityti ką su klientu susitarėme. Gyvų konsultacijų tikrai dažniausiai niekam neprireikia, nes viską išaiškinu ir paaiškinu per žinutes, o atvykus darytis tatuiruotę - viską su klientu apsitariame dar vietoje: apie kaip ir ką geriau daryti, kaip atrodys tatuiruotė, kurioje vietoje geriau daryti kokį dydį ir t.t.
Koks Jūsų darbo laikas?
Dirbu darbo dienomis, tačiau mano darbo laikas yra labai individualus ir kintantis, todėl išankstinės registracijos yra būtinos.
Ar galima vartoti alkoholį (ar kitas psichotropines medžiagas) prieš ir po seanso?
24 valandas prieš seansą nevartokite jokių psichotropinių bei narkotinių medžiagų. Taip pat alkoholio. Alkoholis praplečia kraujagysles - todėl darant tatuiruotę gali daugiau kraujuoti. Tokiu atveju daugiau rašalo bus "išmušta" eigoje ir sunkiau gis tatuiruotė. Jeigu darant tatuiruotę labiau kraujuos, tada mažiau rašalo pateks į odą, nes kraujas išstums rašalą. Taip pat daugiau kraujuojant meistrui yra sunkiau matyti ką tatuiruoti. Nepamirškime, kad alkoholis bei kitos medžiagos gali paveikti ir jūsų nuovokumą bei sprendimų priėmimą. Šių medžiagų taip pat negalima vartoti ir po tatuiruotės padarymo, ypač jei buvo tušuojamas nemažas plotas vienos solidžios spalvos ar šešėlių. Tokiu atveju tatuiruotė sunkiau gis.
Kokie yra tatuiruočių stiliai?
Tatuiruočių stilių ir postilių yra labai daug. Keletas pagrindinių : realizmas, black and grey realizmas, grafika, linework, blackwork, sketch, traditional, neo traditional, old school, new school, watercolor, trash polka, ornamental, geometrical, dotwork, Japanese, maori, tribal, minimalism, biomechanical, ignorant, surrealism, illustrative, singleline, abstract, lettering, line art ir t.t. Tai yra raktiniai žodžiai, ypač ieškant tatuiruočių pavyzdžių jūs galite ieškoti pagal šiuos pavadinimus.
Ar darote baltas tatuiruotes su baltu rašalu?
Tik baltų tatuiruočių nedarau ir nerekomenduoju. Baltas rašalas niekada neatrodys baltas Jūsų odoje, ypač be juodo kontrasto. Įsivaizduokite - uždėkite ant baltos spalvos savo odos spalvos filtrą. Ir suprasite kaip tatuiruotė atrodys. Baltos tatuiruotės sugijusios atrodo geltonos kaip randai - jos nebūna ryškiai baltos. O po laiko ir įdegus ant saulės - jos sureaguoja ir atrodo labiau geltonos nei įprastai. Baltą rašalą dažniausiai dedame į smulkias vietas, kad užpildytų tatuiruotę ir geriau atrodytų – duotų kontrasto prie juodo (ar kito) pigmento.
Ar daro epidurą jei turiu tatuiruotę ant stuburo?
Jeigu norite pasidaryti tatuiruotę ant stuburo arba stuburo apačioje (nugaros apačioje), turėtumėte apsvarstyti tokius dalykus, kad jeigu Jums prireiktų daryti operaciją ir daryti epidurą - Jums gali atsisakyti jį daryti, jei toje vietoje ar šalia bus tatuiruotė. Tad ir darant patį epidurą ji gali daryti tiek aukščiau nugaros apačios, tiek žemiau ir pan. Tai turėtų apsvarstyti ypač moterys, kurios ketina gimdyti ir darytis epidurą. Duriant adatą pro tatuiruotę, gali nunešti rašalo daleles į stuburo kanalą, tai yra itin pavojinga. Todėl turėkite omenyje, kad turint tatuiruotę toje vietoje, daktaras gali atsisakyti daryti šią ar kitą procedūrą. Žinoma, nepamirškime, kad yra skirtingi daktarai bei skirtingos procedūros - kitas matydamas tarpą tarp tatuiruotės sutiks, kitas nesutiks daryti. Bet pro pačią tatuiruotę durti negali.
Ar galiu į studiją ateiti su vaiku?
Ne, studijoje su vaikais būti negalima. Deja, tai nėra vieta skirta vaikams.
Kokios pas Jus eilės?
Dažniausiai tenka laukti 1-3 mėnesius. Anksčiau vietų nebūna.
Ar esate LGBTQ+ draugiški?
Tikrai taip! Studijoje visi laukiami ir nediskriminuojami.